Home Artykuły sponsorowane Bądź EKO! – czyli jak wprowadzić ekologię do firmy

Bądź EKO! – czyli jak wprowadzić ekologię do firmy

6 min czytania
0
0
1,114
Bądź EKO! - czyli jak wprowadzić ekologię do firmy

Z roku na rok coraz bardziej zwiększa się zainteresowanie ekologią. Firmy jak i indywidualne osoby starają się być EKO, kupując rzeczy stworzone z naturalnych składników. Przez zwiększone zainteresowanie, jak i rozwijające się możliwości w druku, można teraz w łatwy sposób zdobyć wiele artykułów EKO. Szczególnie polecane dla firm stawiających na ekologię. 

Budowanie EKO-wizerunku

Decydowanie się na ekologiczne rozwiązania jest na pewno bardzo dobrze postrzegane, ale i może przynieść korzyści środowisku naturalnemu. Aktualnie pojawia się wiele zanieczyszczeń, odpadów, spalin itp. Każdy jeden gest może pomóc naszej planecie. Jeśli firma chce pokazać się od tej pozytywnej dla natury strony, może wprowadzić kilka rzeczy które  w tym pomogą. 

  • bardzo ważna jest segregacja odpadów, nawet w indywidualnym gospodarstwie domowym. Dlaczego? Jeśli nie podejmiemy się segregacji, wszystkie wyrzucane rzeczy trafią na śmietnik. Segregacja pozwala na wprowadzenie odpowiednich odpadków do recyclingu. Średni czas rozkładu plastiku może potrwać nawet 1000 lat
  • wyłączanie światła, i urządzeń elektrycznych, kiedy ich nie używamy lub kiedy wychodzimy z biura. Zwiększy to oszczędność energii. Podobnie jest w przypadku wody z kranu.
  • stosowanie produktów energooszczędnych np. żarówek
  • w firmie powinny znajdować się dodatkowe pudełka na bioodpady – np. na zużyte baterie czy nakrętki. Warto zbierać takie rzeczy, gdyż można je potem przeznaczyć na akcje charytatywne
  • oszczędność papieru. Rzecz bardzo potrzebna w firmie, lecz możemy spróbować ograniczyć ich zużycie, na przykład drukować tylko najpotrzebniejsze dokumenty. Można również przeznaczyć na zapiski jeden zeszyt czy notes i nie przeznaczać już na to zwykłych kartek drukarskich

Certyfikat FSC

Decydując się na wprowadzenie gadżetów reklamowych do firmy musimy zwrócić uwagę czy produkt ma certyfikat FSC. Jest to gwarancja, że przedmioty faktycznie są ekologiczne. Czym jest FSC? Jest to skrót oznaczający “Forest Stewardship Council”. Jest to organizacja która wyznacza oraz sprawdza czy tworzone produkty spełniają wymogi, czyli są wykonane z odpowiednich źródeł. Poświadcza on, że drewno lub inny surowiec naturalny pochodzi z certyfikowanego lasu. Taki certyfikat przyznaje się firmom meblowym, papierniom, drukarniom itp.

Certyfikat FSC

Poza wyżej wymienionymi rzeczami możemy jeszcze zdecydować się na parę produktów dzięki którym bycie EKO będzie bardziej widoczne dla klientów. Tutaj mowa o różnego rodzaju gadżetach lub produktach które można wytworzyć w sposób naturalny. Niektóre rzeczy są wręcz konieczne w firmie, tak jak na przykład kalendarze książkowe, które pomogą w organizacji pracowników. Przy takich produktach trzeba zwracać uwagę na certyfikat oraz materiał użyty do oprawy. Najbardziej naturalnym będzie Natura EKO. Nie tylko papier może być wydrukowany przy użyciu naturalnych składników. Różnego rodzaju gadżety reklamowe również mogą zostać stworzone w naturalny sposób. Mogą być to kubki, albo nawet długopisy stworzone z bambusa. Praktycznie każdy przedmiot jesteśmy teraz w stanie zdobyć w sposób ekologiczny. Takie przedmioty idealnie nadadzą się do pokazania potencjalnym kontrahentom, że firma stawia mocno na ekologię. Takie gadżety można używać w firmie, ale również rozdawać na różnego rodzaju targach jako forma promocji.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Czy można myć samodzielnie dach karcherem?

Mycie dachu karcherem wydaje się być skutecznym sposobem na odświeżenie wyglądu naszego do…