Home Organizacja Kilka sposobów na przechowywanie zabawek

Kilka sposobów na przechowywanie zabawek

6 min czytania
2
0
1,997
Kilka sposobów na przechowywanie zabawek

Pokoje dziecięce są wypełnione dużą ilością zabawek, których ciągle przybywa. Półki i komody uginają się pod ich ciężarem, tym samym pojawia się odwieczny problem co z nimi zrobić. Każda mama szuka odpowiedzi oraz sposobu na przechowywanie zabawek. Jeżeli jesteś rodzicem chcesz, aby zabawki były uporządkowane, a także żeby miały własne miejsce. Zadajesz sobie pytanie – jak to zrobić? Jeżeli tak, to przedstawię Ci kilka sposobów na przechowanie zabawek, a jednocześnie dowiesz się jak zaoszczędzić miejsce!

Sposoby na przechowywanie zabawek

Pamiętaj, że przy organizacji dziecięcego pokoju powinniśmy kierować się wygodą. Do zabawek musi być łatwy i szybki dostęp. Pojemniki czy innego rodzaju meble, które posłużą Ci do przechowywania powinny być przede wszystkim bezpiecznie. Nie zawsze to co jest piękne zdaje egzamin w praktyce. Dzieci potrafią wszędzie wejść nie zdając sobie sprawy z ryzyka ich zachowania, dlatego przy wyborze mebli czy dodatków musisz kierować się rozsądkiem. Przedstawię wam kilka sposobów, które na co dzień wykorzystuję przy organizacji pokoju dziecięcego.

 1. Pojemniki plastikowe
  Nie tylko u mnie, ale także u wielu osób dużą popularnością cieszą się plastikowe pojemniki, które są lekkie, ustawne, a także estetyczne. Posiadają różne rozmiary, co z łatwością pozwoli na dopasowanie wielkości do pokoju malucha. Zawsze kieruje się zasadą, że najcięższe zabawki powinny znajdować się na dnie kufra.
 2. Pojemniki materiałowe
  Jeżeli jesteś zwolenniczką bardziej naturalnych materiałów niż plastik, to ten rodzaj sprawdzi się u ciebie perfekcyjnie. Tak samo jak w powyższym przypadku dobierzesz indywidualnie kolor, wielkość, a nawet kształt. Wygodnym rozwiązaniem będzie powieszenie ich oraz umieszczenie w nich np. pluszaków czy innych lekkich zabawek.
 3. Drewniane skrzynie
  Rodzaj ten jest już bardziej stabilniejszy. Często łączą w sobie kilka przydatnych funkcji, nie tylko przechowują zabawki, ale też mogą posłużyć jako siedzisko. Na tego typu skrzynie powinny zdecydować się osoby posiadające większe mieszkanie lub pokój dziecięcy. Dlatego, że są one zazwyczaj ciężkie oraz dużo większe od innych pojemników przez co optycznie zmniejszą pomieszczenie.
 4. Wiszące organizery
  Z własnego doświadczenia wiem, że idealnie sprawdzą się na przechowanie małych zabawek, samochodzików czy książeczek. Dzięki nim zaoszczędzimy miejsce w pokoju, wystarczy powiesić organizer na drzwiach, szafie czy ścianie.
 5. DIY –  domowe sposoby
  Do przechowania zabawek posłużą nam wszelkiego rodzaju pudełka po butach, lodach czy sprzęcie elektronicznym. Wystarczy, że razem z dzieckiem ozdobicie je przy użyciu kolorowego papieru czy farb. Tym samym przy niewielkim nakładzie finansowym możecie stworzyć coś oryginalnego. Pudełka te idealnie sprawdzają się do przechowania drobnych zabawek, gumek do włosów, spinek czy malutkich samochodzików.

przechowywanie zabawek

Selekcja to podstawa

Raz na jakiś czas, razem z dzieckiem zrób przegląd zabawek. Dzięki czemu podejmiecie decyzje co możecie wyrzucić lub oddać. Wiadomo, że nasze pociechy wyrastają z niektórych rzeczy, odstawiając je w kąt, co prowadzi do niepotrzebnego zajmowania miejsca. Warto to robić, bo w ten sposób oszczędzamy miejsce na przechowywanie nowych zabawek. Selekcja  pozwoli Ci na utrzymanie porządku w Twoim mieszkaniu. Nauczy to Twoje dziecko gospodarowania miejscem, jak i zadbania o własną przestrzeń czy komfort.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Organizacja

2 komentarze

 1. Dawid M

  26 maja, 2018 at 8:30 pm

  Nasz Antoś ma dopiero miesiąc, ale już niebawem te zagadnienie będzie dotyczyć i mnie 😉
  Jak narazie myślałem o pudełku plastikowym na kółeczkach. Ciekaw jestem jak się sprawdzi 🙂

  Odpowiedz

 2. kakak

  16 listopada, 2021 at 4:14 pm

  super bardzo fajny post

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Łóżka kontynentalne w stylu barokowym: przepych i wygoda w Twojej sypialni

Styl barokowy czerpie z architektury XVI i XVII stulecia. Aranżacja barokowa jest zaskakuj…