Home Artykuły sponsorowane Co powinno znaleźć się w apteczce? Sprawdź!

Co powinno znaleźć się w apteczce? Sprawdź!

5 min czytania
0
0
519

Nie można mieć wątpliwości, co do tego, że w każdym mieszkaniu powinna znaleźć się apteczka. Jednak to, co powinno się w niej znaleźć, jest już tematem dużo bardziej zawiłym i skomplikowanym.

Czasami nawet może on wzbudzać pewne kontrowersje, bo są osoby, które uważają, że bezpieczeństwa nigdy dość i są zwolennikami uzupełniania swojej apteczki o wiele leków, których data ważności najprawdopodobniej upłynie na długo, zanim zostaną wykorzystane. Dobrze więc zastanowić się, jakie wyposażenie apteczki jest optymalne. Co powinno się w niej znaleźć?

Materiały opatrunkowe

Z pewnością domowa apteczka powinna zawierać materiały opatrunkowe i higieniczne. Powinny to być bandaże, gaza, plastry samoprzylepne i plaster w rolce, chusta opatrunkowa, kompresy opatrunkowe (jałowe i niejałowe), a także wata opatrunkowa. Materiały opatrunkowe z aptekadlapacjenta.pl mają długą datę ważności i mogą się przydać właściwie w każdej chwili. One po prostu muszą znaleźć się w każdym domu. Wraz z nimi dobrze jest trzymać nożyczki. Dzięki temu, jeśli konieczne będzie wykonanie opatrunku, to będą one pod ręką. Zdarza się, że w takiej sytuacji stres utrudnia trzeźwe myślenie. Dobrze jest przygotować się na taką ewentualność i zebrać wszystkie niezbędne rzeczy w jednym miejscu. Razem z opatrunkami warto trzymać też koc termiczny, który nie zajmuje dużo miejsca, ale równocześnie może się bardzo przydać podczas domowego wypadku.

Produkty do dezynfekcji

Każdą ranę należy zdezynfekować. Z tego powodu w domowej apteczce powinien znaleźć się przynajmniej jeden środek do dezynfekcji. Może to być zwykła woda utleniona, choć czasami warto mieć pod ręką środek w sprayu, którego aplikacja jest wygodniejsza. Tutaj trzeba też zaznaczyć, że marka środka do dezynfekcji nie ma większego znaczenia. Najważniejsze jest tylko to, by był on w terminie ważności i by był on przeznaczony do kontaktu ze skórą.

Jałowe rękawiczki

Wykonując opatrunek, należy pamiętać też o własnym bezpieczeństwie. Z tego powodu w apteczce powinno znaleźć się kilka par jednorazowych rękawiczek chirurgicznych. Powinno się je nałożyć, by uniknąć kontaktu z krwią innych osób. To kwestia niezwykle ważna i nie powinno się jej ignorować nawet w domowych warunkach. Rękawiczki po użyciu powinno się delikatnie zdjąć i wrzucić do śmieci. Nigdy nie należy ich myć i wykorzystywać ponownie. Rękawiczki powinny znajdować się na samym wierzchu apteczki. Dzięki temu można właśnie od ich włożenia rozpocząć przygotowywanie opatrunku oraz dezynfekcję rany. Dobrze jest też w widocznym miejscu zapisać numery alarmowe, by w sytuacji stresowej możliwe było skorzystanie z nich.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Czy można myć samodzielnie dach karcherem?

Mycie dachu karcherem wydaje się być skutecznym sposobem na odświeżenie wyglądu naszego do…