Home Sprzątanie Jak wyczyścić szczotkę do włosów? Jak umyć szczotkę – sprawdź!

Jak wyczyścić szczotkę do włosów? Jak umyć szczotkę – sprawdź!

12 min czytania
0
0
396
Nie wiesz jak wyczyścić szczotkę do włosów? Sprawdź!

Szczotka do włosów to jeden z przyborów codziennego użytku. Są różne modele szczotek do włosów, które różnią się w zależności od ich rodzaju i naszych osobistych preferencji. Jeśli przykładamy się do pielęgnacji włosów, wybór akcesorium jest tym bardziej istotny. Jednak wciąż wiele kobiet zapomina, aby odpowiednio o nie zadbać. Poprawnie umyta szczotka odwdzięczy się wzmocnioną kondycją naszych włosów. Pojawia się pytanie: jak wyczyścić szczotkę do włosów? Dlaczego czyszczenie szczotki jest ważne? W poniższym artykule podpowiadamy, w jaki sposób radzić sobie z brudną szczotką!

Czyszczenie szczotki – dlaczego trzeba czyścić szczotkę do włosów?

Właściwe nawyki dbania o swoje włosy powinny dotyczyć także akcesoriów do ich pielęgnacji. Stąd m.in. mycie szczotki nie tylko polepszy jej jakość, ale wpłynie również pozytywnie na kondycję naszych włosów. Wystarczy co najmniej raz w tygodniu dokładnie oczyścić szczotkę, aby przez dłuższy czas dobrze nam służyła. W czyszczeniu brudnych szczotek można doszukać się także innych pozytywów i są to m.in. zmniejszone ilości kurzu, czy zabrudzeń, które są rozprowadzane na włosach. Brudna szczotka może powodować szybsze przetłuszczanie się włosów, naelektryzowanie, a także podrażnienia skóry głowy.

Zastanawiasz się, jak pozbyć się kurzu? Zajrzyj do naszego artykułu: https://czysty-zysk.com/czym-jest-kurz/

Regularne czyszczenie – kiedy wyczyścić szczotkę do włosów?

Jak wyczyścić szczotkę do włosów, aby skutecznie zbierała sebum, usuwała martwy naskórek i resztki kosmetyków ze skóry głowy? Nieczyszczona szczotka wpływa na rozwój bakterii, żyjących i rozwijających się w brudzie. Dobrze więc czyścić szczotkę regularnie i na bieżąco usuwać z niej zalegające włosy. Oprócz kwestii zachowania higieny, ważnym elementem jest również systematyczna dezynfekcja. Można przeprowadzić ją przy pomocy wody utlenionej, octu, który działa antystatycznie, lub przy użyciu olejku herbacianego.

Zastanawiasz się, jak umyć szczotkę do włosów? Dowiedz się jak!

Sprawdzone domowe sposoby na mycie szczotki

Czyszczenie szczotek nie wymaga użycia wyszukanych produktów i może zostać przeprowadzone w paru prostych krokach. Warto pamiętać, że przed umyciem szczotki należy usunąć obumarłe włosy z jej powierzchni, co najlepiej wykonać na mokro. Trzeba mieć na uwadze, że inaczej przebiega mycie szczotki z naturalnego włosia z drewnianą rękojeścią, a inaczej plastikowych akcesoriów. Zanim omówimy czyszczenie brudnej szczotki na konkretnych przykładach, dobrze jest poznać domowe sposoby na to, jak wyczyścić szczotkę do włosów.

  • Pianka – pianka do golenia doskonale zmiękcza włosy, usuwa brud i pozbywa się kurzu. Jej zastosowanie jest banalne – po prostu nałóż piankę za pomocą szczoteczki do zębów na gęsto ułożonych ząbkach szczotki do włosów. Włosie należy dokładnie wypłukać, a nadmiar wody najlepiej strzepnąć. Na koniec można nałożyć odrobinę odżywki.
  • Roztwór sody oczyszczonej – zanurzenie szczotki w przygotowanym roztworze sprawi, że nie tylko uda nam się porządnie czyścić szczotkę, ale również ją zdezynfekować. Na końcu należy opłukać szczotkę do włosów pod bieżącą wodą.
  • Zmywarka – plastikowe grzebienie, zwłaszcza wykonane z grubego plastiku, można wrzucić do zmywarki. W ten sposób każdy z elementów zostanie skutecznie odkażony.
  • Szampon – użycie szamponu pozwoli zadbać nie tylko o skórę głowy, ale również o akcesoria do czesania. Wystarczy np. użyć szczoteczki do zębów, aby rozprowadzić delikatny szampon na powierzchni szczotki.

Dowiedz się także, jakie polecamy domowe sposoby na zniszczone włosy.

Jak wyczyścić szczotkę do włosów z włosia naturalnego?

Szczotki z naturalnego włosia to popularna propozycja wśród akcesoriów do włosów. Jeśli nasza szczotka ma naturalne włosie np. włosie dzika, należy przywiązać szczególną uwagę do czyszczenia szczotki. Naturalne włosie najczęściej umiejscowione jest przy pomocy drewnianego trzonka, o który też dobrze jest zadbać, np. używając olejku, który trzeba dokładnie przetrzeć ręcznikiem papierowym. Jak radzić sobie z naturalnym włosiem? Taki produkt najlepiej potraktować mieszanką ciepłej wody z dodatkiem dezynfekujących olejków eterycznych. Spryskaną szczotkę do włosów należy odłożyć do wyschnięcia, uważając przy tym, aby nie zmoczyć ciepłą wodą drewnianego trzonka. Stosując się do tych zasad, z pewnością zadbamy o trwałość włosia naturalnego włosia.

Zastanawiasz się, jak wyczyścić szczotkę do włosów? Sprawdź jak!

Jak wyczyścić szczotkę do włosów z włosiem dzika?

W tym wypadku niezawodna jest pianka do golenia. Użycie pianki gwarantuje usunięcie kurzu i innych zanieczyszczeń bez konieczności szorowania powierzchni szczotki. W jaki sposób stosuje się ten delikatny preparat? W pierwszej kolejności należy oczyścić szczotkę i przystąpić do usuwania włosów, które zaległy na jej włosiu. Pianka musi być równomiernie rozprowadzona, a następnie pozostawiona na około 15-20 min. Zaschnięty produkt należy opłukać chłodną wodą, a następnie nałożyć na szczotkę odżywkę. Po jej spłukaniu pozostaw szczotkę do całkowitego wyschnięcia lub wcześniej możesz delikatnie osuszyć ją suszarką.

Czyszczenie szczotki – tworzywa sztuczne

Na rynku akcesoriów fryzjerskich dostępne są szczotki, które charakteryzują drobne, mocne ząbki. Wykonanie szczotki ze specjalnego materiału sprawia, że jej włosie się nie odkształca, a przy tym dobrze radzi sobie z poplątanymi włosami. Aby czyścić szczotkę tego rodzaju, najlepiej umyć ją w ciepłej wodzie z odrobiną mydła. Produkt do włosów powinien być zanurzony w wymieszanej pianie przez moment, a następnie odstawiony do wyschnięcia.

Warto wspomnieć, że tworzywo sztuczne można również potraktować inną mieszanką. Czyścić szczotkę do włosów można również za pomocą m.in. roztworu z sody oczyszczonej, ciepłej wody i odrobiny szamponu. Gotowe mieszanka, naniesiona za pomocą zamoczonej w niej szczoteczki do zębów, może usprawnić mycie szczotki. Opłukana pod strumieniem ciepłej wody, w dalszej kolejności powinna być wysuszona ciepłym strumieniem powietrza z suszarki lub pozostawiona do samodzielnego wyschnięcia.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Sprzątanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Łóżka kontynentalne w stylu barokowym: przepych i wygoda w Twojej sypialni

Styl barokowy czerpie z architektury XVI i XVII stulecia. Aranżacja barokowa jest zaskakuj…