Home Artykuły sponsorowane Sprzątanie biur Warszawa – lepiej robić to samemu czy zlecić firmie?

Sprzątanie biur Warszawa – lepiej robić to samemu czy zlecić firmie?

7 min czytania
0
0
13
Sprzątanie biur Warszawa – lepiej robić to samemu czy zlecić firmie? Sprawdź!

Czystość i porządek w miejscu pracy to rzecz fundamentalna. Świadczy ona zarówno o pracownikach, jak i właścicielu firmy. Ma to tym większe znaczenie, kiedy prowadzimy bezpośrednią obsługę klienta w pomieszczeniach biurowych. Są dwie możliwości utrzymania ładu i porządku w swoich biurach. Można sprzątać samodzielnie lub skorzystać z usługi sprzątania, świadczonej przez profesjonalne firmy z terenu Warszawy. Naszym zdaniem to drugie rozwiązanie ma znacznie więcej zalet i to z niego powinno się korzystać. Być może ktoś zapyta dlaczego? Oto główne powody.

Usługi sprzątania przez profesjonalistów — na czym polegają?

Czy sprzątanie swojego domu lub mieszkania różni się od sprzątania biura? Oczywiście, że tak. Po pierwsze biura zazwyczaj mają znacznie większą powierzchnię, z tego powodu ich sprzątanie jest bardziej czasochłonne. Aby móc je wykonać na czas i bardzo dokładnie, firma sprzątająca Warszawa musi dysponować odpowiednimi urządzeniami i sprzętami. Najczęściej są to różnego rodzaju przemysłowe odkurzacze, również piorące, które bez problemów poradzą sobie z uporczywymi zabrudzeniami, znajdującymi się m.in. na wykładzinach i nie tylko. Ponadto sprzątanie biur Warszawa zwykle jest wykonywane przez kilka osób jednocześnie. Znacząco skraca to czas potrzebny na wykonanie całej usługi. Ma to znaczenie wtedy, jeśli pracownicy korzystają z biur do późnych godzin popołudniowych i pozostaje tak naprawdę niewiele czasu na kompleksowe usługi sprzątania. Kilkuosobowa firma sprzątająca Warszawa poradzi sobie z tym np. w 1,5h, podczas gdy jedna osoba musiałaby mieć na to 4 godziny.

Kompleksowe sprzątanie biur Warszawa — cena ma znaczenie

Innym powodem, dla których sprzątanie biur Warszawa przez profesjonalistów jest dobrym rozwiązaniem, to cennik. Sprzątanie biur to praca zlecona, za którą zleceniodawca otrzymuje fakturę VAT. Pozwala mu to zaksięgować wszystkie wydatki związane z tą usługą do wydatków firmowych, a tym samym pomniejszyć należny podatek i odliczyć podatek VAT, jeśli taki był. Przy sprzątaniu biur samodzielnie lub z pomocą pracowników, na pewno takiej możliwości nie ma, pomijając już tak ważne sprawy, jak brak profesjonalnych sprzętów, środków i doświadczenia w sprzątaniu.

Jak się przygotować do sprzątania powierzchni biurowej przez firmę?

Przede wszystkim należy bardzo dokładnie zastanowić się nad tym, jaki ma być zakres sprzątania. Może ono obejmować podstawowe czynności, takie jak odkurzanie podłóg i ich mycie, sprzątanie i dezynfekcja toalet, a także wycieranie kurzy z biurek. Można również rozszerzyć ten zakres  i wtedy sprzątanie biura Warszawa będzie uwzględniać mycie okien, przeszkleń w drzwiach, luster itp. Czynność tę można oczywiście zlecać cyklicznie, np. co jeden miesiąc lub co dwa tygodnie, w zależności od stopnia zabrudzeń. Wysoka elastyczność związana ze współpracą z firmą sprzątającą sprawia, że zleceniodawca może być spokojny o to, że jego pomieszczenia biurowe zawsze wyglądają tak,  by nie musiał się ich wstydzić. Jest to ważne zarówno dla samopoczucia właściciela, jak i komfortu pracy jego pracowników. Z czystych biur na pewno będą się także cieszyć klienci, którzy docenią ten fakt i chętniej będą to miejsce odwiedzać, wiedząc, że jest tam czysto i schludnie.

Jeżeli zatem szukasz pomocy w utrzymaniu czystości, a także zależy Ci na doświadczeniu, profesjonalizmie i dysponowaniu wysokiej jakości sprzętem do czyszczenia, zapraszamy do kontaktu z nami. W naszej ofercie znajdziesz wszystko, w tym mycie szyb, opróżnianie koszy, mycie podłóg i kompleksowe sprzątanie kuchni.

 

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Łóżka kontynentalne w stylu barokowym: przepych i wygoda w Twojej sypialni

Styl barokowy czerpie z architektury XVI i XVII stulecia. Aranżacja barokowa jest zaskakuj…