Home Artykuły sponsorowane Jak wyleczyć biegunkę marchewką?

Jak wyleczyć biegunkę marchewką?

10 min czytania
0
0
5,259

Marchwianka na biegunkę to tradycyjny środek ludowy stosowany w leczeniu biegunki. Jest to mało prawdopodobne połączenie niektórych wspólnych składników, w tym marchewki, masła , a także szczypty soli.

Biegunka jest częstą dolegliwością, z którą ludzie borykają się niezależnie od pory roku. Gotowana marchwianka jest bardzo pożywna i smaczna.

Ponadto ma naturalny słodki smak, co czyni ją zdrowym wyborem dla osób cierpiących na biegunkę. Dostarczają również organizmowi niektórych niezbędnych składników odżywczych, takich jak beta-karoten, witamina A i witamina C.

W poniższym artykule dowiedzą się Państwo o tym, jak można wykorzystać gotowaną marchwiankę na problemy z żołądkiem.

 

Na blogu https://matkapracujaca.pl/ znajdziesz więcej porad, aby ułatwić Twoje życie i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy.

Biegunka u dzieci i niemowląt

Biegunka jest częstym problemem u dzieci i niemowląt. Może pochodzić z wirusa, choroby bakteryjnej lub pasożytniczej.

Niektóre przyczyny biegunki u dzieci i niemowląt to:

  • Podróżuj do krajów rozwijających się, gdzie publiczne źródła wody mogą nie być bezpieczne do picia
  • Wrażliwość na białko, która powoduje biegunkę
  • Niedożywienie, odwodnienie, niedożywienie lub inne infekcje powodujące biegunkę
  • Rozprzestrzenianie się infekcji kałowo-oralnej od innego dziecka w rodzinie

Przyczyny tego stanu są liczne. Diagnozę należy zawsze rozpocząć od zapytania rodziców o objawy i historię diety ich dziecka, w tym o to, co jadło, czy ostatnio podróżowało, czy miało kontakt z kimś innym, kto był chory na infekcję, taką jak rotawirus. 

Jak dbać o swój organizm podczas leczenia marchewką na biegunkę?

 Marchew to jeden z najlepszych naturalnych środków na biegunkę. Są bogate w wiele składników odżywczych, błonnika i przeciwutleniaczy, które mogą pomóc zmiękczyć stolec. Jeśli nie czujesz się dobrze po zakończeniu kuracji marchewką, powinieneś zadbać o nawodnienie, odpocząć i wsłuchać się w swój organizm. Nie ma nic złego w zrobieniu sobie przerwy po kuracji marchewką, aby wyzdrowieć po jakichkolwiek skutkach ubocznych.

Zaburzenia żołądka i jelit i jak marchewki gotowane na biegunkę i jelita mogą pomóc

Pokarmy, które mogą pomóc w zaburzeniach trawienia, to te, które są bogate w błonnik i ubogie w tłuszcze, a także te, które można łatwo trawić. Marchewki zawierają dużo błonnika i mają niską zawartość tłuszczu. Są gotowane, aby pomóc rozluźnić stolec, co przyspiesza trawienie.

Zaburzenia żołądkowo-jelitowe są częstym problemem zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Jest to również jeden z najczęstszych powodów, dla których ludzie udają się do gabinetu lekarskiego, dlatego ważne jest, aby rodzice i opiekunowie wiedzieli, jak gotować marchewki na te problemy.

Jaka jest korzyść z podawania gotowanej marchewki dziecku cierpiącemu na biegunkę?

Zaletą podawania marchwianki cierpiącemu na biegunkę dziecku jest to, że jest ona lekkostrawna i nie powoduje dalszych problemów jelitowych. 

Jednym ze sposobów na zmiękczenie marchewki jest umieszczenie jej w garnku z wrzącą wodą. Ta metoda najlepiej sprawdza się w przypadku zbyt twardych lub zbyt suchych marchewek.

 

Jak to działa? Marchwianka na biegunkę działa na wielu różnych poziomach: po pierwsze, łagodzi objawy biegunki, zatrzymując skurcze, wzdęcia i wzdęcia, które wynikają z przepełnienia lub przepełnienia gazem; po drugie, dostarczają składników odżywczych, które pomagają

Aby złagodzić objawy biegunki, kucharze gotują marchewkę w różnych potrawach. Chociaż praktyka ta jest popularna na Zachodzie, nie jest tak dobrze znana w krajach azjatyckich. W Azji ludzie używali składników takich jak imbir, aby złagodzić objawy biegunki.

Marchewki gotuje się w celu złagodzenia biegunki i zwiększenia wypróżnień. Odpowiednie gotowanie nie tylko pomaga w łagodzeniu objawów biegunki, ale także zmniejsza ryzyko reinfekcji. Marchewki najlepiej gotować około 20 minut przed spożyciem. Powinny zostać usunięte z ognia, zanim staną się papkowate lub twarde.

Nauka kryjąca się za gotowaniem marchwi na biegunkę i lek przeciwbólowy

Marchew to warzywo, które ma wiele zalet zdrowotnych. Na przykład są bogate w beta-karoten, który jest przeciwutleniaczem, który pomaga w walce z rakiem i chorobami serca. Marchewki zawierają również błonnik, który obniża poziom cholesterolu i chroni przed zaburzeniami trawienia. Jednym z najczęstszych zastosowań marchewki jest gotowanie jej dla osób cierpiących na biegunkę lub ból brzucha, ponieważ warzywo to pomaga zmniejszyć podrażnienie jelit spowodowane tymi problemami.

W dzisiejszych czasach istnieje wiele sposobów gotowania marchewki, w tym poprzez gotowanie w kuchence mikrofalowej lub gotowanie w wodzie. Ostatnio jednak naukowcy odkryli o wiele zdrowszy sposób gotowania marchewki – używając soku z marchwi! Nauka stojąca za gotowaniem marchwi z sokiem z marchwi polega na tym, że fitoskładniki zawarte w soku z marchwi pomagają złagodzić biegunkę i objawy przeciwbólowe.

 

 

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Czy można myć samodzielnie dach karcherem?

Mycie dachu karcherem wydaje się być skutecznym sposobem na odświeżenie wyglądu naszego do…