Home Artykuły sponsorowane Odkurzacz ręczny jako klucz do idealnie czystego basenu!

Odkurzacz ręczny jako klucz do idealnie czystego basenu!

6 min czytania
0
0
237
Odkurzacz ręczny jako klucz do idealnie czystego basenu!

Jak utrzymać basen w czystości bez dodatkowego wysiłku? Sama chemia i filtracja to za mało, ponieważ do niecki basenowej przez cały czas przedostają się różne zanieczyszczenia: ptasie pióra, gałęzie, kurz i owady. Zanieczyszczenia unoszą się na powierzchni lub osadzają się na dnie i z czasem stają się śliskie, co z kolei psuje wygląd zewnętrzny basenu. Kąpiel w tak brudnym basenie staje się nie tylko nieprzyjemna, ale również niebezpieczna dla zdrowia. Odkurzacz ręczny do basenu skutecznie rozwiązuje ten problem. Urządzenie to idealnie czyści wszelkiego rodzaju baseny ogrodowe o małych i średnich wymiarach.

Zalety ręcznego odkurzacza basenowego

Zasada działania odkurzacza ręcznego polega na zasysaniu zanieczyszczonej wody i nalotu na niecce basenowej. Przechodząc przez filtr, pozostają w nim zanieczyszczenia, a oczyszczona woda wraca do basenu.

W porównaniu z alternatywnymi opcjami czyszczenia basenu za pomocą siatek, szczotek i skrobaków, które mogą być jedynie akcesoriami pomocniczymi, odkurzacz sprawia, że ​​czyszczenie jest znacznie skuteczniejsze i szybsze. Nie musisz wykonywać uciążliwego czyszczenia ręcznie, urządzenie samo wyczyści dno i ściany niecki basenowej.

Rodzaje odkurzaczy ręcznych do basenu

Ręczne modele odkurzaczy istnieją dwóch rodzajów:

  • Próżniowe
  • Bezprzewodowe

Odkurzacz próżniowy jest montowany ręcznie ze szczotki i węża, mocowany do dyszy basenowej lub skimmera i sterowany za pomocą drążka teleskopowego.

Odkurzacz próżniowy jest idealnym rozwiązaniem, jeśli posiadasz filtr piaskowy z pompą, która jest w stanie wypompować od 5 m³ wody na godzinę. Mniej wydajna pompa będzie dostarczała wodę pod niskim ciśnieniem, więc czyszczenie nie przyniesie pożądanego efektu. Jeśli posiadasz filtr kartuszowy lub piaskowy o mocy mniejszej niż podana wartość, wybierz model odkurzacza wyposażonego w akumulator.

Bezprzewodowy odkurzacz ręczny składa się z obudowy, w której znajduje się wyjmowany filtr na zanieczyszczenia oraz z urządzenia akumulatorowego. Do obudowy mocowany jest również drążek do sterowania odkurzaczem oraz szczotka do czyszczenia. Modele bezprzewodowe są mobilne i łatwe w sterowaniu dzięki:

  • Wadze średnio 3 kg
  • Brakowi węży i ​​przewodów
  • Brakowi potrzeby podłączania odkurzaczy do sieci elektrycznej

Na przykład akumulatorowy model Kokido Voltera 25 jest idealny do czyszczenia basenów stelażowych i stacjonarnych o powierzchni do 35 m². Akumulator działa bez ładowania przez 40 minut. Niewątpliwą zaletą tego modelu jest system podwójnej filtracji, który składa się z:

  • Stożkowego koszyka wykonanego ze stalowej siatki, do którego trafiają duże zanieczyszczenia.
  • Worka do wyłapywania najmniejszych cząstek zanieczyszczeń.

Do odkurzacza dołączona jest uniwersalna szczotka. Dzięki swojej konstrukcji doskonale czyści nieckę basenową, w tym narożniki.

Zalety ręcznego odkurzacza basenowego

Zalecenia dotyczące wyboru ręcznego odkurzacza do basenu

Podczas wyboru odkurzacza należy wziąć pod uwagę długość węża i drążka, która powinna być optymalna do sprzątania całego basenu.

Jeśli dla siebie wybrałeś bezprzewodowy odkurzacz ręczny, weź pod uwagę czas pracy urządzenia bez ładowania. Odkurzacz powinien mieć czas na wyczyszczenie całej powierzchni basenu w jednym cyklu czyszczenia.

Należy również pamiętać, że istnieją modele odkurzaczy bezprzewodowych, które nie zawierają drążka, należy go kupić osobno. Wybierz długość drążka również w oparciu o wielkość basenu.

Duży wybór innych akcesoriów do czyszczenia basenu możesz znaleźć pod linkiem https://aquamonkey.pl/czyszczenie-basenu.html. Ręczny odkurzacz basenowy ułatwia życie i daje możliwość cieszenia się kąpielą w czystym basenie.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Czy można myć samodzielnie dach karcherem?

Mycie dachu karcherem wydaje się być skutecznym sposobem na odświeżenie wyglądu naszego do…