Home Organizacja Jak spakować walizkę? Zobacz 5 sposobów na pakowanie walizki i nie zapomnij o niczym!

Jak spakować walizkę? Zobacz 5 sposobów na pakowanie walizki i nie zapomnij o niczym!

10 min czytania
0
0
1,574
Jak spakować walizkę - pakowanie walizki

Pakowanie walizki to jedna z bardziej stresujących czynności związanych z wyjazdem. Niestety nie da się przed nią uciec. Jak spakować walizkę by być przygotowanym na każdą okazję? Sprawdź nasze sposoby na skuteczne pakowanie walizki!

Pakowanie walizki – zrób listę

Zanim spakujesz się do walizki na wyjazd zrób listę najpotrzebniejszych rzeczy. Dzięki niej niczego nie zapomnisz. Spisywanie rozpocznij wcześniej, przynajmniej dzień przed pakowaniem, aby zapewnić sobie czas na jej przemyślenie. Bardzo możliwe, że przez te kilka godzin przypomni ci się, co jeszcze powinieneś wziąć albo będziesz miał ochotę skreślić kilka pozycji. Jeśli nie jedziesz sam, to też odpowiedni czas by dogadać się ze współtowarzyszami podróży i uzgodnić, czy którejś z rzeczy nie możecie używać wspólnie i zabierze ją tylko jedno z was. Na przykład, gdy będziecie dzielić łazienkę, możecie wziąć tylko jedną pastę do zębów albo, gdy będziecie wypoczywać na jednej plaży kupcie wspólny krem z filtrem. To też dobry moment, by dowiedzieć się czy w miejscu, do którego jedziesz dostaniesz czyste ręczniki. Jeśli tak – to świetnie! Zaoszczędziłeś sporo miejsca.

Pakowanie walizki - lista - jak spakować walizkę

Jak spakować walizkę metodą szafy kapsułowej?

Słyszałeś o koncepcji szafy kapsułowej składającej się z minimalnej ilości ubrań, ale za to takich, które do siebie nawzajem pasują? Minimalizm w szafie na co dzień może wydawać się szaleństwem, ale w podróży doskonale się sprawdzi. Zabierz ze sobą ubrania dopasowane w taki sposób, by móc tworzyć z nich po kilka zestawów. Jeśli jedziesz na dłużej niż na tydzień nie zabieraj więcej rzeczy. Na pewno będzie okazja żeby je przeprać. A może będziesz miał ochotę kupić coś, w ramach pamiątki, na lokalnym rynku? Tylko walizka, która nie pęka w szwach to umożliwi.

Jak spakować walizkę – najważniejsze zasady

 1. Pakowanie walizki rozpocznij od zgromadzenia wszystkich rzeczy w jednym miejscu. Dzięki temu będziesz widzieć, które są najcięższe, które wymagają dodatkowej ochrony.
 2. Oddziel od pozostałych te, których będziesz potrzebować od razu po przyjeździe. Zapakuj je na samym wierzchu. Dzięki temu nie będziesz musiał szukać, zmęczony i w pośpiechu, w całej walizce szczoteczki do zębów, pidżamy czy stroju na spotkanie biznesowe.
 3. Na dnie umieść najcięższe i największe rzeczy. Najlżejsze i łatwo gniotące się, ułóż wyżej.
 4. Przerwy między przedmiotami wypełnij mniejszymi ubraniami. Do kubka włóż koszulkę, w buty skarpetki.
 5. Jeśli bierzesz delikatne rzeczy, które mogłyby się rozbić, zawiń je w grubsze ubrania – na przykład sweter.
 6. Bluzki i spodnie zwiń w ruloniki. Zajmą mniej miejsca niż rozłożone.
 7. Jeśli zabierasz dodatkowy pasek, nie zwijaj go w rulon, tylko ułóż wzdłuż ścianek walizki.
 8. Najgrubszy sweter i największe buty załóż na siebie w dniu wyjazdu.
 9. Jeśli twoja walizka na to pozwala małe przedmioty, takie jak długopis czy ładowarka włóż do osobnej kieszonki.
 10. Weź worek na brudne ubrania. To mała rzecz, o której zazwyczaj się nie myśli przed wyjazdem, ale szybko się przydaje.

Pakowanie walizki- jak spakować walizkę

Pakowanie walizki – kosmetyki i biżuteria

Kosmetyki są jedną z najbardziej problematycznych rzeczy w naszej walizce. Komu chociaż raz wylał się szampon w bagażu, wie o czym mówię. Odpowiednie zabezpieczenie kosmetyków jest bardzo ważne. Jak to zrobić?

 • Sprawdź czy wszystkie nakrętki są odpowiednio dokręcone.
 • Jeśli masz wątpliwości co do bezpieczeństwa jakiegoś zamknięcia, sklej je dodatkowo taśmą.
 • Na krótkie wyjazdy bierz małe opakowania produktów lub próbki.
 • Jeśli to dłuższa podróż, rozważ czy nie lepiej kupić niektóre kosmetyki na miejscu.
 • Zapakuj je do szczelnego opakowania.

Kolejną zmorą w podróży są splątane łańcuszki. Możesz łatwo temu zaradzić przewlekając je przez słomki. Kolczyki, aby ich nie pogubić, nabij na kawałek kartonika. Z tak przewożoną biżuterią nie będziesz marnować czasu po przyjeździe.

Jak spakować walizkę – bezpieczeństwo

Pakując się na wyjazd warto zadbać o swoje bezpieczeństwo. Dokumenty i najważniejsze rzeczy miej przy sobie, w osobnej, podręcznej torbie. W innym miejscu niż dowód osobisty trzymaj jego ksero. Pieniądze zamiast w portfelu, możesz schować w opakowaniach po produktach kosmetycznych. Swój bagaż zawsze warto podpisać i podać do siebie kontakt. Oprócz standardowego adresu, telefonu i maila, zapisz namiary na swoje konta społecznościowe (Facebook, Instagram). Często, w taki sposób dużo łatwiej się z kimś skontaktować.

Pakowanie walizki - jak spakować walizkę - bezpieczeństwo

Pakowanie walizki – lot samolotem

Jeśli twoim transportem jest samolot, zwróć uwagę na wymiary walizki, jego wagę i na to, co nie powinno się w niej znaleźć. Każda linia lotnicza ma swoje zasady. Jeśli twoja walizka niczym się nie wyróżnia, przywiąż do niej kolorową tasiemkę lub zawieś breloczek. Czekając po przylocie na swój bagaż, dużo łatwiej będzie ci go wypatrzeć na taśmie i unikniesz pomyłki.

Wypróbuj nasze rady i nie daj się zaskoczyć w podróży. Zobacz także artykuł o tym, jak spakować się na wakacje.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Organizacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Czy można myć samodzielnie dach karcherem?

Mycie dachu karcherem wydaje się być skutecznym sposobem na odświeżenie wyglądu naszego do…