Home Organizacja Jak spakować się na wakacje?

Jak spakować się na wakacje?

10 min czytania
0
0
831
Jak spakować się na wakacje

Planowanie urlopu jest przyjemne do momentu, gdy trzeba się spakować. Pakowanie na wakacje bywa trudne, zwłaszcza gdy wyjeżdżamy na dłużej, lub w towarzystwie dzieci. Przed oczami pojawia się stos ubrań i zabawek wciśniętych do walizek. Jeśli zastanawiasz się jak spakować się na wakacje, wystarczy zastosować się do kilku cennych wskazówek, dzięki którym nawet pakowanie będzie miłym elementem wakacji.

Pakowanie na wakacje – zrób listę

Przede wszystkim zacznij od sporządzenia szczegółowej listy. Zanotuj listę niezbędnych rzeczy (najlepiej w telefonie, w którym możesz dopisać coś do listy w każdej chwili). Za każdym razem, gdy coś Ci się przypomni, możesz dopisać to do swojej listy i nie martwić się, że zapomnisz czegoś spakować. Unikaj pakowania się na ,,raty”, bo przez to można łatwo zapomnieć o tym, co już zostało spakowane. Warto też uzgodnić jak spakować się na wakacje z osobami, które wybierają się z Tobą. Uzgodnij, czy możecie w jakiś sposób podzielić się pakowanymi rzeczami (np. nie ma sensu zabierać osobno dwóch suszarek, jeśli będziemy przebywać w pokoju hotelowym obok). 

Nie zostawiaj pakowania na ostatni dzień. To kończy się dużym stresem i pośpiechem. Warto rozłożyć w jednym miejscu rzeczy, które chcemy spakować i zweryfikować przed samym ich spakowaniem, które na pewno możemy zabrać, a które lepiej zostawić w domu.

Jak spakować się na wakacje? Ogranicz się do minimum

Zanim zaczniesz się pakować, przemyśl, czy do miejsca w którym będziesz spędzać wakacje lepiej zabrać wypełnioną walizkę na kółkach, czy plecak. W przypadku podróży samolotem pamiętaj o tym, aby sprawdzić jakie wymiary walizki są dozwolone do przelotu, a także dopilnuj, żeby zważyć bagaż i dostosować go do wymaganych gabarytów. Jak spakować się na wakacje? Oprócz samej wagi i wielkości torby, pamiętaj, że w przypadku lotu są jeszcze pewne ważne zasady, do których należy się dostosować.

Wykorzystaj miejsce do maksimum

Pakowanie na wakacje wymaga od nas maksymalnego wykorzystania dostępnej w walizce przestrzeni. Wyłóż jej dno największymi i najbardziej ciężkimi rzeczami, a kolejne warstwy wykładaj lżejszymi i mniejszymi. Na sam koniec wystarczy wypełnić luki i zagłębienia. Możesz zwijać mniejsze przedmioty w ubrania i wkładać je w buty (np. skarpetki). Ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie próżniowych torebek. Spakowane w nie kosmetyki nie grożą wybuchem lub zalaniem całej zawartości torby. Możemy w takich torebkach przechować brudne ubrania. Upewnij się też, czy w miejscu noclegowym będziesz miała do dyspozycji ręczniki. Nie zabierając swojego zyskasz sporo miejsca w walizce. Warto zostawić w torbie trochę miejsca na pamiątki z podróży.

Pakowanie na wakacje - jak spakować się na wakacje?

Ubrania na zmianę

Przed wyjazdem sprawdzamy prognozę pogody, jednak gdy nie mamy pewności, czy nie zaskoczy nas nagła jej zmiana, zapakujmy kilka opcji ubraniowych na różną pogodę. Jeśli będziemy mieli możliwość prania, nie warto zabierać ze sobą koszulek na każdy dzień. Nie zabierajmy ze sobą też wielu dodatków i par butów. Wystarczą dwie – trzy pary na zmianę. 

Jak spakować się na wakacje w bagaż podręczny?

W bagażu podręcznym trzymaj przy sobie niezbędne dokumenty, bilety i pieniądze. Są wtedy bezpieczne i możemy je w każdej chwili wyciągnąć. W przypadku dłuższej podróży warto spakować do bagażu podręcznego szczoteczkę do zębów i bieliznę na zmianę. Chcesz poczytać w podróży? Zamiast ciężkich książek lepiej zabrać e-booka w czytniku. Pamiętajmy, że w przypadku pakowania na wakacje bagażu podręcznego panują pewne zasady (np. dozwolone jest przewożenie płynów w pojemniczkach o objętości do 100 ml, zakazane jest posiadanie w bagażu podręcznym pilniczków lub nożyczek do paznokci).

Pakowanie na wakacje – weź kosmetyczkę i apteczkę

Jak spakować się na wakacje, jeśli nie potrafimy rozstać się ze swoimi kosmetykami? Do kosmetyczki warto spakować darmowe próbki, lub malutkie wersje potrzebnych nam kosmetyków. Nie ma sensu zabierać ze sobą kosmetyczki pełnej paletek do cieni, odżywek i lakierów do paznokci…  Zdecydujmy się na najpotrzebniejsze nam kosmetyki. Dobrym rozwiązaniem jest kupienie kosmetyków w miejscu docelowym, żeby nie musieć ich dźwigać w torbie. Apteczka jest niezbędnym elementem podróży, jednak wystarczy jej minimalna wersja z lekami np. na alergię, plastry, preparat na oparzenia słoneczne, lek przeciwbólowy, przeciwko biegunce i aspiryna. Większość leków i wyposażenia apteczki powinniśmy dostać w aptekach. Jeśli jednak nie jesteśmy pewni, czy będą one dozwolone lub dostępne, dla pewności zabierzmy ze sobą swoje własne.

W przypadku wakacji z dzieckiem pakowanie walizki na wakacje będzie prezentowało się nieco inaczej. Dziecko wymaga od nas zabrania wielu innych potrzebnych przedmiotów i potrzebujemy do tego więcej miejsca. W zależności od tego, jakiego rodzaju wakacje planujemy i jak ma odbyć się podróż, jesteśmy w stanie dostosować nasz bagaż do panujących warunków i ograniczyć go do niezbędnego minimum. Pamiętajmy, żeby oznaczyć bagaż etykietką z naszym imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu.

 

 

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Organizacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Czy można myć samodzielnie dach karcherem?

Mycie dachu karcherem wydaje się być skutecznym sposobem na odświeżenie wyglądu naszego do…