Home Artykuły sponsorowane Skuteczne sposoby na to, aby szybko wytrzeźwieć

Skuteczne sposoby na to, aby szybko wytrzeźwieć

7 min czytania
0
0
1,045

W życiu każdego dorosłego, przynajmniej raz zdarzyła się sytuacja spożycia zbyt dużej ilości alkoholu. Często zdarza się tak, że następnego dnia nadal odczuwa się negatywne skutki spożycia alkoholu, dlatego warto poznać sposoby na to, jak szybko wytrzeźwieć.

Z czym się wiąże nadmierne spożywanie alkoholu?

Czas, który jest potrzebny do tego, aby wytrzeźwieć po spożyciu dużej ilości alkoholu uzależniony jest od wielu czynników i będzie różny dla każdej osoby. Proces ten jest zindywidualizowany i będzie zależał od dyspozycji w danym dniu, jakości oraz ilości spożytych pokarmów, wody oraz alkoholu oraz od ilości snu. Co ważne, za proces pozbywania się alkoholu z organizmu jest odpowiedzialna wątroba. To właśnie ona odpowiada za jego metabolizowanie, która według najnowszych wytycznych, jest w stanie pozbyć się około 0,15 promila alkoholu na każdą godzinę. Istnieją jednak skuteczne sposoby na to jak szybko wytrzeźwieć,  które mogą znacznie przyspieszyć proces trzeźwienia a także zmniejszyć odczucie upojenia alkoholem. Warto wypróbować każdy z nich, aby znaleźć ten najbardziej odpowiedni dla siebie.

Spożycie glukozy a odtruwanie się organizmu

Spożywanie alkoholu (zwłaszcza w dużych ilościach), powoduje niekorzystne dla organizmu zmiany metaboliczne. Im większa ilość dostarczanego alkoholu do krwi, tym szybszy wzrost stężenia mleczanów oraz ciał ketonowych. Ponadto, podczas upojenia alkoholowego, wątroba ma problem z poprawną syntezą cukrów. Aby zahamować negatywne procesy, warto w tym celu wypić rozcieńczony roztwór glukozy, który skutecznie postawi na nogi, wyhamuje zmiany metaboliczne oraz pomoże organizmowi na szybsze odtrucie się. Glukozę można zakupić w każdej aptece, rozcieńczyć dwie łyżeczki proszku w jednej szklance wody oraz wypić. Skok energii gwarantowany.

Dostarczanie odpowiedniej ilości wody

Spożycie nawet niewielkiej ilości alkoholu powoduje wypłukiwanie witamin oraz substancji odżywczych z organizmu. Blokuje on też prawidłowe działanie wazopresyny, odpowiedzialnej za utrzymanie prawidłowego funkcjonowania gospodarki wodnej organizmu. Praktycznie każdy zauważył, że podczas spożywania alkoholu oddaje się duże ilości moczu. Do trudnej sytuacji dochodzi w połączeniu z małą ilością płynów (np. wody) wypijanej jednocześnie z alkoholem. Wiele osób o tym po prostu zapomina. Dlatego tak ważne jest, aby przed pójściem spać oraz bezpośrednio po przebudzeniu odpowiednio się nawodnić. W tym celu warto pić duże ilości wody mineralnej niegazowanej, do której dobrym pomysłem jest dodanie soku z cytryny. Zawarta w cytrynie witamina C ma działanie przeciwzapalne oraz pomaga usunąć nadmiar alkoholu obecny we krwi. Dobrym rozwiązaniem jest też picie świeżo wyciskanych warzywnych i owocowych soków, które uzupełnią niedobory witamin oraz dodadzą energii. O roli odpowiedniego nawadniania w organizmie nie tylko podczas picia alkoholu warto poczytać na stronie https://poprostuzdrowo.pl/

Zimny prysznic postawi na nogi

Skuteczne orzeźwienie oraz pozbycie się zawrotów głowy spowodowanych upojeniem alkoholowym zapewni zimny prysznic tuż po przebudzeniu. Polewanie ciała chłodną wodą postawi na nogi, nawet po całonocnej, mocno zakrapianej imprezie. Dzieje się tak dlatego, że zimna woda skutecznie pobudza organizm do intensywnej pracy. Ciało reagując na niską temperaturę, zaczyna wytwarzać duże ilości energii, w celu utrzymania standardowej, normalnej temperatury organizmu, przez co krew zaczyna szybciej krążyć. Dlatego też, zimny poranny prysznic doskonale wpływa na sprawność psychoruchową po spożyciu alkoholu.

 

Na szybsze odtrucie organizmu doskonale sprawdzą się także odpowiednio dobrane witaminy i minerały. W tym celu warto zwiększyć codzienną suplementację potasu oraz witamin z grupy B. Należy też pamiętać o pełnowartościowym i pożywnym śniadaniu. W celu zmniejszenia objawów upojenia alkoholowego, dobrym pomysłem jest zjedzenie jajecznic, która dzięki zawartości cysteiny wspomoże usuwanie toksyn z organizmu. Zastosowanie wszystkich poniższych sposobów sprawi, że szybsze i skuteczniejsze wytrzeźwienie stanie się bardziej realne.

 

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Artykuły sponsorowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Łóżka kontynentalne w stylu barokowym: przepych i wygoda w Twojej sypialni

Styl barokowy czerpie z architektury XVI i XVII stulecia. Aranżacja barokowa jest zaskakuj…