Home Organizacja Znajdź meble, które wyrażą Ciebie

Znajdź meble, które wyrażą Ciebie

7 min czytania
0
0
1,365
Meble loft

Aranżacja pomieszczeń w mieszkaniu jest problematyczna dla osób, które nie mają jednego sprecyzowanego stylu. Dopieranie różnych elementów wyposażenia może sprawiać trudności już na poziomie projektu. Warto zatem zapoznać się z najpopularniejszymi stylami aranżacyjnymi, aby wybrać umeblowanie, które najlepiej wyrazi Ciebie i Twoje potrzeby. Jak wybrać modne meble do mieszkania? Czym się kierować podczas wyboru wyposażenia?

Który styl najlepiej wyraża Ciebie?

Nowoczesne wnętrza mogą nawiązywać do rozwiązań vintage lub stylu popularnego dla innych krajów (skandynawski minimalizm, nowojorski styl loftowy). Czerpanie z nich sprawia, że dużo łatwiej urządzić mieszkanie. Opieranie się na gotowych wzorcach stanowi niejako plan zagospodarowania przestrzeni, która powinna stanowić odpowiedź na indywidualne oczekiwania mieszkańców. Wybór mebli, dodatków i akcesoriów wnętrzarskich nie jest prosty. Aby wszystko do siebie pasowało i tworzyło jednolitą całość, musi występować wybrany motyw przewodni.

Styl loftowy

Postindustrialny loft

Styl loftowy nawiązuje do surowego minimalizmu, chłodnych otwartych przestrzeni oraz ograniczonej gamy kolorów. Moda na loftowe wnętrza nawiązuje do stylu nowojorskiego. W ostatnich latach podobne wnętrza stają się popularne również w Europie. Najważniejszymi założeniami jest odrestaurowanie pomieszczeń, które wcześniej były wykorzystywane jako magazyny czy fabryki. Cechuje je oszczędność jeśli chodzi o dodatki oraz wykorzystanie betonu i cegieł. „Meble w tym stylu to najpopularniejszy hit ostatnich kilkunastu miesięcy” podpowiada Wojciech Tyburczyk ze sklepu meblowego edinos.pl. Jeśli uważasz, że to styl dla Ciebie, wybierz metalowe regały, proste szafki oraz miękką sofę. W centralnym punkcie domu, jakim jest salon, postaw wygodny fotel.

Styl glamour

Elegancji styl glamour

Styl glamour to elegancja dla wymagających. Niektórym może kojarzyć się z lekkim przesytem. Tutaj wszystkiego jest dużo, jednak całość ma punkt wspólny, którym jest rozległa kanapa z różnymi poduszkami. Króluje tutaj kolor pudrowy, jest dużo świec. Za pomocą żyrandoli oraz dziennego światła odgrywa się swoista gra kolorów. Osobom, które chcą urządzić w tym stylu mieszkanie, rekomenduje się wybór jasnych dodatków, ramek ze zdjęciami rodzinnymi czy jasnych lamp, które dają dużo światła.

Skandynawski minimalizm

Styl skandynawski

Przewodnimi kolorami są: biel, szarość, beże oraz czerń. Występują wzory geometryczne i jasne panele podłogowe. Jest dużo elementów drewnianych oraz metalowych. Najczęściej w jadalni minimalistycznej można spotkać białe krzesła. Jako dodatków można użyć kwiatów doniczkowych, jednak ich ilość powinna być ograniczona. Jeśli chcesz urządzić tak pokój, zdecyduj się na białe meble i puchate dywany w stonowanych kolorach. Wzory geometryczne najlepiej będą wyglądać na poduszkach oraz plakatach w antyramie.

Nowoczesność w najlepszym wydaniu

Styl nowoczesny charakteryzuje się wykorzystaniem szkła i metalu w aranżacji. To surowce, które mogą wydać się chłodne, jednak po odpowiednim zastosowaniu dodają wnętrzu sznytu i modowej elegancji. Nowoczesność rezygnuje z gry kolorów, raczej stosuje ściśle ograniczoną gamę barw. Można spotkać fantazyjne gadżety oraz nowoczesne motywy w formie obrazów czy rzeźb (Polecamy te dostępne min. w sklepie my-furniture.com). Ograniczona ilość mebli sprawia, że wnętrze jest przestronne, ale jednocześnie przytulne. Nowoczesna kuchnia posiada dużo udogodnień i rozwiązań technologicznych, które przyspieszają czas przygotowania potraw.

Vintage, czyli powrót do przeszłości

Vintage to czerpanie inspiracji z poprzednich dekad. Styl ten charakteryzuje się dużą ilością kolorów. Często występują motywy nawiązujące do przeszłych epok, jednak całość jest wspólna i nie przesycona. Można zastosować przestronne regały, które zostaną uzupełnione książkami. W kuchni królują ciepłe kolory, zachęcając do gotowania. W łazience zaś znajdują się płytki imitujące starodawną posadzkę.

Trudno znaleźć styl, który w pełni wyrazi daną osobę. Najlepiej połączyć kilka elementów i postawić na estetyczny eklektyzm. Wyselekcjonowane wyposażenie pozwoli zaaranżować wnętrza na wysokim poziomie.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Organizacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Czy można myć samodzielnie dach karcherem?

Mycie dachu karcherem wydaje się być skutecznym sposobem na odświeżenie wyglądu naszego do…