Home Organizacja Czyszczenie lodówki – naturalne metody

Czyszczenie lodówki – naturalne metody

8 min czytania
0
0
893
Czyszczenie Lodówki - Naturalne metody

Czyszczenie lodówki – krok po kroku

Czyszczenie lodówki nie jest łatwe i zapewne nie należy do najprzyjemniejszych czynności domowych. Niekiedy zajmuje bardzo dużo czasu, a do tego efekty nie zawsze są widoczne. Aby prawidłowo wyczyścić lodówkę, warto stosować się do kilku porad. Dzięki temu w łatwy i szybki sposób uporasz się z zabrudzeniami.

Czyszczenie lodówki – dlaczego jest takie ważne?

Czyszczenie lodówki jest niezwykle ważne. To właśnie w niej gromadzi się najwięcej bakterii, dlatego należy ją regularnie sprzątać. Dodatkowo często powstaje nieprzyjemny zapach.  Dokładne mycie, pozwala zapobiec powstawaniu pleśni. Co więcej, systematyczne porządki wpływają pozytywnie na pracę lodówki. Tutaj pojawia się pytanie. Jak często czyścić lodówkę? Lodówkę powinno się sprzątać dwa razy w tygodniu. Mimo to trzeba pamiętać, aby przynajmniej raz w tygodniu sprawdzić ważność produktów.

Czyszczenie Lodówki - Kuchnia

Czyszczenie lodówki przydatnymi artykułami

Na samym początku przyszykuj przydatne artykuły. Doskonale sprawdzi się zwykła gąbka do naczyń, jednak pamiętaj aby użyć nowej, która nie była wcześniej używana. W ten sposób do świeżo umytej lodówki, nie wprowadzisz bakterii ze starej gąbki. Dwie ścierki, jedna będzie potrzebna na początku, a druga na końcu. Przygotuj również miskę i rękawiczki, które ochronią Twoje dłonie przed środkami czystości. Do umycia lodówki w środku możesz wykorzystać sodę oczyszczoną lub ocet.

Przygotowanie środków czystości

Nie wiesz jak wykorzystać naturalne produkty do sprzątania? To proste, wykorzystaj domowe produkty, dostępne w Twojej kuchni. Soda oczyszczona nie tylko doskonale myje lodówkę, ale również pochłania nieprzyjemny zapach. Do przygotowania preparatu, potrzebna będzie również woda. Wsyp do wcześniej przygotowanej miski trzy łyżeczki sody i dolej pół szklanki letniej wody. Innym doskonałym środkiem czystości będzie wcześniej wspomniany ocet. Roztwór wody z octem, w proporcjach 3:1. Trzy szklanki letniej wody wlej do miski, następnie dalej jedną szklankę octu i wymieszaj. Działa antybakteryjnie i zapobiega powstawaniu pleśni.

Czyszczenie Lodówki - Przygotowanie

Przyszykowanie lodówki do czyszczenia

Zanim przystąpisz do czyszczenia lodówki, najpierw odłącz źródło zasilania. W innym przypadku, lodówka niepotrzebnie będzie pobierała prąd. Teraz przystąp do wyjmowania produktów ze środka. Przejrzyj wszystko dokładnie i wyrzuć przeterminowane produkty. Następnie wyjmij wszystkie ruchome części, jak na przykład szuflady czy półki.

Mycie lodówki od wewnątrz

Jeśli lodówka jest mocno zabrudzona, należy ją najpierw przetrzeć suchą ścierką, Pozbądź się wszystkich zabrudzeń, takich jak okruszki czy resztki jedzenia. Ten etap ułatwi dalsze mycie.

Teraz można przystąpić do mycia lodówki środkiem czystości, który przypadł Ci do gustu. Zwilżoną gąbką umyj dokładnie każdą szczelinę lodówki. Warto stale opłukiwać gąbkę w misce z octem lub sodą, aby zachować prawidłową higienę. Pamiętaj, aby czyścić z góry do dołu.

Gdy sprzęt jest już wyczyszczony, należy przetrzeć lodówkę do sucha. Pamiętaj, aby użyć przyszykowaną wcześniej świeżą ścierkę. Dzięki temu, do nowo umytej lodówki nie wprowadzisz bakterii. Nie zapomnij o wyjętych wcześniej elementach lodówki. Umyj je tym samym środkiem w zlewie i osusz.

Ścierki do Czyszczenia Lodówki

 

Etap końcowy mycia lodówki

Na sam koniec, włóż wszystkie elementy ruchome do lodówki. Możesz również zwilżoną ścierką przetrzeć produkty, aby nie zabrudziły świeżo sprzątanej powierzchni. Po przejrzeniu daty ważności umieść żywność do środka. Teraz przystąp do mycia lodówki od zewnątrz. Użyj gąbki i przygotowanego przez Ciebie środka. Następnie przetrzyj do sucha ścierką. Na samym końcu nie zapomnij podłączyć sprzętu do prądu. Czyszczenie lodówki nie jest łatwe i przyjemne, ale efekty są tego warte. Czyste półki i świeży zapach mobilizują do działania. Dowiedz się więcej co zrobić, aby być bardziej eko, sprawdź wpis Ekologiczna kuchnia w Twoim domu.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Organizacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Czy można myć samodzielnie dach karcherem?

Mycie dachu karcherem wydaje się być skutecznym sposobem na odświeżenie wyglądu naszego do…