Home Organizacja Jak nadać mieszkaniu industrialny klimat?

Jak nadać mieszkaniu industrialny klimat?

5 min czytania
0
0
2,973
klimat industrialny

Surowe wnętrza, otwarta przestrzeń, ograniczona paleta kolorystyczna, czyli styl industrialny, który jest dziś staje się symbolem prestiżu i luksusu. Co jednak, gdy nie planujemy kupna nowego domu ani generalnego remontu, a marzy nam się nadać mieszkaniu industrialny klimat? Wbrew pozorom, jesteśmy w stanie to zrobić. Wybrane elementy nowojorskiego stylu możemy z łatwością przenieść do polskich mieszkań.

Niech będzie surowo

Surowość to jednak z bardziej charakterystycznych cech industrialnego stylu. Surowa cegła, betonowa ściana czy naturalna drewniana posadzka, a może widoczne rury? Nie musisz mieć od razu wszystkiego. Nikt nie każe Ci również zrywać tynku ze wszystkich ścian. Wystarczy przerobić chociażby jedną ścianę w salonie. Niech będzie widoczna cegła albo szary beton. Już ten mały element nada mieszkaniu odpowiedniego charakteru! Tekst przygotowany w raz z współpracy z ekspertami i producentami polskich mebli tapicerowanych Meble Kukułka.

Bez zasłon, bez dywanów

W loftach posiadających industrialny klimat, bardzo rzadko pojawiają się zasłony na oknach czy jakiekolwiek dywany na podłodze. Zatem jeżeli chcesz, aby ten styl gościł w Twoim domu, zachowaj powściągliwość w tego typu dodatkach. Nie bój się gołych okien! Prekursorzy tego stylu nie zasłaniali ich, aby nie ograniczać dopływu światła. Z pewnością dzięki temu uzyskasz odpowiedni klimat. 

Im mniej, tym lepszy industrialny klimat

Należy również pamiętać o tym, że styl industrialny cechuje się niezwykłą prostotą. Polub się zatem z prostymi formami. Dodatki ograniczaj do absolutnego minimum. Świetnym dodatkiem, który jest dość minimalistyczny – są lustra. Pozwolą Ci one dodatkowo na optyczne powiększenie wnętrza.

Meble z charakterem

Nie musisz robić generalnego remontu ani wyburzać ścian, aby nadać swojemu mieszkaniu industrialnego klimatu. Być może już same meble wprowadzą dokładnie ten efekt, o którym marzysz. Metalowe krzesła, metalowy stolik do kawy, a może nocna szafka loft? Kilka zmian w aranżacji wnętrza i już wprowadzasz ciekawy klimat industrialny .

A co ze światłem?

W tym stylu najważniejsze jest światło dzienne. Dokładnie dlatego staramy się nie zasłaniać okien, aby jak największa jego ilość wpadała do środka. Jednak oczywiście wieczorami trzeba czymś oświetlić mieszkanie. Doskonale sprawdzą się wszelkiego rodzaju metalowe lampy, najlepiej wiszące, czyli takie którymi oświetlano stanowiska pracy w fabrykach. Zamiast lampy można powiesić również same żarówki. Jest to zabieg doskonale pasujący do loftu.

Jak widzicie, wcale nie trzeba kupować nowego mieszkania ani wydawać fortuny na generalny remont. Wystarczy kilka drobnych zmian, aby nadać mieszkaniu industrialny klimat.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Organizacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Czy można myć samodzielnie dach karcherem?

Mycie dachu karcherem wydaje się być skutecznym sposobem na odświeżenie wyglądu naszego do…