Home Sprzątanie Jak składać koszulki? Sprawdzone sposoby!

Jak składać koszulki? Sprawdzone sposoby!

11 min czytania
0
0
363
Jak składać koszulki? Sprawdź!

Złożenie koszulki nie zajmuje dużo czasu, a pomoże zaoszczędzić nam prasowania i uniknąć zagnieceń. Zarówno bluzka z długim rękawem, jak i zwykły t-shirt, powinny być równo złożone i schowane do szafy. Jak składać koszulki, aby się nie gniotły i nie zajmowały zbyt dużo miejsca? Poznaj parę sposobów składania ubrań!

Jak składać koszulki? Wybrane metody składania koszulek

W zależności od typu koszulki, materiału jej wykonania, czy długości, warto poznać parę sposobów na składanie ubrań. Dzięki nim odpowiednio zadbamy o wybrane części garderoby i zachowamy porządek w szafie. Co za tym idzie – zapewnimy również łatwy dostęp do złożonej i wyprasowanej odzieży. Dowiedz się, jakie są sposoby na składanie koszulek.

Jak złożyć koszulkę? Dowiedz się jak!

Klasyczna metoda składania

Jeśli zastanawiamy się, jak szybko złożyć koszulkę, klasyczna metoda z pewnością okaże się przydatna! Na czym polega ten tradycyjny sposób? W pierwszej kolejności chwyć koszulkę i skieruj ją grzbietem do góry. Obie połówki koszulki powinny być tak złożone, żeby ich rękawy biegły przez środek koszulki, wzdłuż linii pionowej zgięcia. Na koniec możemy ułożyć powstałą kostkę na płaskiej powierzchni i dokładnie ją wygładzić. Ten prosty patent na szybkie składanie sprawi, że będziemy mogli złożyć koszulkę w 3 sekundy!

Jak składać koszulki? Metoda Marie Kondo!

Jak jeszcze można szybko składać koszulki, aby się nie gniotły? W pierwszej kolejności połóż koszulkę na płaskim podłożu i wygładź jej powierzchnię tak, aby przypominała pionowy prostokąt. Chwyć dolną część z obu stron i złóż brzegi koszulki na pół, a następnie wykonaj ruch jeszcze raz i podziel ją na trzy równe części. Tak wygładzoną i dopasowaną koszulkę, możesz schować do szafy lub pojemnika. Metoda Marie Kondo sprawdzi się w szczególności przy składaniu bluzek z długim rękawem. Ten prosty sposób na składanie bluzki, opanowany do perfekcji, pozwala uzyskać zadowalający efekt równo ułożonych ubrań!

Jak składać koszulki i t-shirty na podróż?

Jak wygląda składanie bluzek na podróż? Jeśli chcemy uniknąć zagnieceń i sprawić, żeby nasze ubrania zajęły jak najmniej miejsca podczas wyjazdu, warto wiedzieć jak składać koszulki. Najlepiej zrobić to za pomocą tektury. Wyprasowaną bluzkę należy ułożyć na płaskiej powierzchni grzbietem do góry. Na tym etapie kołnierzyk i co drugi guzik, muszą być zapięte. Zagnij jeden bok w stronę krawędzi tektury i złóż rękaw bluzki w harmonijkę. Cały proces należy przeprowadzić ponownie z drugim rękawem. Dół koszulki trzeba dociągnąć do końca tektury i upewnić się, że jej koniec nie wystaje nad kołnierzyk t-shirtów.

Sprawdź, jak składać t-shirty!

Składanie koszul – jak złożyć koszulę?

Zastanawiasz się, jak poprawnie złożyć koszule? Oto nasz sprawdzony patent! Rozłóż koszulę guzikami do dołu, a następnie wygładź ją. Powierzchnię lewego brzegu koszulki skieruj powoli do środka i odchyl rękaw na zewnątrz wzdłuż jego boku. Powtórz to samo z prawej strony. Następnie złóż ją na pół w taki sposób, aby dolna część koszuli sięgała kołnierzyka. Jeśli zajdzie taka potrzeba, można złożyć ją jeszcze raz. Przy tej metodzie warto zaznaczyć, że lepiej nie powtarzać składania koszul zbyt często – w innym wypadku może pojawić się na niej więcej zagnieceń. Koszula, jeśli chcemy składać ubrania na podróż, nie powinna mieć zagiętych boków. Zwiń rękawy do środka, złóż je na pół i spakuj ubrania delikatnie do walizki.

Składanie koszulek – zwijanie koszulki z krótkim rękawem

Ten sposób najlepiej sprawdzi się w trakcie wyjazdów. Jak złożyć t-shirt w rulon? Powierzchnię koszulki należy wygładzić i położyć na płasko. Rękawy wraz z bokami t-shirtów trzeba zagiąć do środka. Uzyskany w ten sposób prostokąt zwijamy ku górze, zaczynając od dolnej części koszulki. Opcjonalnie można także chwycić za górną część prostokąta i zacząć zwijać koszulkę do końca. Ten prosty i szybki patent sprawi, że zaoszczędzisz sporo miejsca w swojej szafie. Oprócz tego koszulka nie będzie narażona na pojawienie się dodatkowym zagnieceń.

Jak składać bluzki? Zadbaj o swoje ubranie!

Magia sprzątania polega na łączeniu ze sobą funkcjonalnych i nieskomplikowanych rozwiązań, aby zachować w ten sposób porządek. Ta sama reguła odnosi się do składania ubrań. Zanim rozpoczniemy składanie odzieży, musi ona zostać dokładnie wyprana, wysuszona i wyprasowana. Dlatego ważne jest, aby każdy z tych kroków wykonać dokładnie i zadbać w ten sposób o jakość ubrania. Na co należy zwrócić uwagę?

  1. Odzież powinna być wyprana przy odpowiedniej szybkości obrotów i we właściwej temperaturze.
  2. Wyprane ubrania trzeba porządnie wysuszyć. Dlatego warto zainwestować w profesjonalną suszarkę, na której powiesimy mokrą odzież. Pranie najlepiej umieścić w pomieszczeniu, o dobrej wymianie cieplnej. Warto też wiedzieć, kiedy lepiej zdecydować się na pranie ręczne.
  3. Ważne jest, aby dopasować odpowiedni sprzęt do prasowania. Przy pomocy deski i żelazka w szybki i łatwy sposób doprowadzimy odzież do stanu użytkowania. Dzięki temu proces jej składania przebiegnie sprawnie i bezproblemowo.

Dowiedz się również, jak wybielić ubrania domowym sposobem i co oznaczają symbole na metkach.

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Sprzątanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Czy można myć samodzielnie dach karcherem?

Mycie dachu karcherem wydaje się być skutecznym sposobem na odświeżenie wyglądu naszego do…