Home Sprzątanie Jak pozbyć się pająków z domu? Najlepsze sposoby

Jak pozbyć się pająków z domu? Najlepsze sposoby

6 min czytania
0
0
1,645
Jak pozbyć się pająków z domu?

Każda z nas chce, aby nasz dom wyglądał jak najlepiej. Niewątpliwie przyjemniej przebywa się nam w pomieszczeniach czystych i estetycznych. Co jednak gdy w naszym domu zawitają nieproszeni goście? O tym jak radzić sobie z kleszczami, rybikami cukrowymi, molami ubraniowymi czy mrówkami już pisaliśmy. Co jednak gdy zauważamy w naszym salonie mnóstwo pajęczyn? Poznaj sprawdzone metody na to, jak pozbyć się pająków z domu!

Skąd te pająki? 

W naszej szerokości geograficznej naturalnie nie występują pająki, które mogłyby skrzywdzić człowieka. Mimo tego faktu, nie darzymy tych stworzeń szczególną sympatią. Owszem, dzięki nim w naszym domu jest zdecydowanie mniej komarów, ale pająk raczej nie jest mile widzianym gościem. Skąd się bierze? Najprawdopodobniej pająki wchodzą do naszych domów i mieszkań przez otwarte okna, ale ze względu na ich niewielkie rozmiary, mogą wejść do nas przez praktycznie każdą szczelinę. Przydatne  tym wypadku są zakładane na okna moskitiery. Jeśli w jakichś miejscach pojawiają się szczególnie często, najprawdopodobniej założyły gniazdo w jego okolicach. 

Jak pozbyć się pająków z domu? Dbać o czystość!

Jest to najważniejszy krok w walce z pająkami. Musisz zadbać o to, by resztki pożywienia czy inne tego typu nieczystości nie stanowiły pokarmu dla pająków. Dodatkowo przechowywane rzeczy, takie jak jedzenie, warto przełożyć z kartonowych opakowań do szklanych. Więcej na temat przechowywania żywności dowiesz się w naszym wcześniejszym wpisie.  

Cytryna

Jedną z naturalnych metod na pozbycie się pająków z domu jest cytryna. Potrzebujesz pół szklanki soku z cytryny oraz 50 ml. wody. Następnie tak powstałą mieszankę przelej do spryskiwacza i spryskaj nią miejsca, w których zauważasz pajęczyny. Mieszanki takiej możesz używać raz w tygodniu. Jeśli nie zauważysz poprawy, spryskuj miejsca, w których przebywają pająki częściej, aż do ustąpienia problemu. 

Chcesz pozbyć się pająków? Zacznij od pajęczyn!

Jest to bardziej walka z objawami problemu niż z samym problemem, jednak bez wątpienia należy przyznać, że o ile nie stylizujemy naszego mieszkania na stare i opuszczone i nie zbliża się Halloween, raczej nie chcemy pozostawiać tego typu “dekoracji” w naszych wnętrzach. W tym celu najlepiej użyć odkurzacza z długą końcówką. Zwykle będziemy sprzątać miejsca, które nie są łatwo dostępne, więc może to dla nas stanowić pewne wyzwanie, które chcemy jak najbardziej sobie ułatwić. 

Olejki

Najlepsze do odstraszania pająków są olejki zapachowe – eukaliptusowy, miętowy i cedrowy. Najlepiej dodać kilka kropel do spryskiwacza, a następnie rozpylić taką mieszankę w miejscach, w których pojawiają się nieproszeni goście. 

Ocet

Kolejny sposób na pozbycie się pająków z domu to ocet zwykły lub jabłkowy. Wiele insektów lub gryzoni nie toleruje jego intensywnego zapachu, dlatego mikstura złożona z wody i octu idealnie nada się do ich odstraszania.  Podobnie jak w przypadku innych mikstur, należy po prostu spryskać nią zaatakowane przez pająki miejsca. 

 

Przedstawione przez nas sposoby to te najpopularniejsze. Jeśli znacie jakieś inne – podzielcie się z nami w komentarzu! Chętnie poznamy nowe, sprawdzone przez Was sposoby!

Pokaż Więcej Powiązanych Artykułów
Load More In Sprzątanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również

Czy można myć samodzielnie dach karcherem?

Mycie dachu karcherem wydaje się być skutecznym sposobem na odświeżenie wyglądu naszego do…